Zapraszamy na pierwsze w Polsce warsztaty z fotografii psów łączące zajęcia studyjne oraz plenerowe, które będą poprowadzone przez fotografkę psów Martynę Szulakiewicz-Gaweł (Dogografię) we współpracy z Krakowskimi Szkołami Artystycznymi i Szkołą Kreatywnej Fotografii SKF! 
 Przeglądasz zdjęcia psich fotografów i myślisz sobie - „Ja też chcę takie robić!”?
 Opiekujesz się pupilem i chcesz wiedzieć jak zrobić mu wymarzone zdjęcie?
 Interesujesz się fotografią i chcesz uzyskać certyfikat psiego fotografa?
 Chcesz nauczyć się pracy z psem zarówno w plenerze jak i studio?
 A może jesteś wolontariuszem i chcesz wiedzieć jak zrobić zdjęcia psu, by po ich publikacji bezdomniak znalazł nowy dom w ekspresowym tempie?
Jeśli odpowiedź na któreś z tych pytań brzmi "TAK" to znaczy, że te warsztaty są właśnie dla Ciebie! Podczas ich trwania znajdziesz odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania, liźniesz podstaw fotografii, zobaczysz jak wygląda postprodukcja oraz nauczysz się:
- planować sesje zgodnie z BHP psiego fotografa 
- pracy i komunikacji z psem na planie zdjęciowym 
- jak dobrać i ustawić sprzęt, by uzyskać piękny (i co ważne!) ostry portret psiaka 
- budować atrakcyjny w odbiorze kadr 
- jak dobrać odpowiednie miejsce na zdjęcia do konkretnego psa 
- sztuczek ułatwiających motywowanie i współpracę z modelem 

Warsztaty poprowadzi Martyna Szulakiewicz-Gaweł (Dogografia) - artystka fotografik specjalizująca się w fotografii psów, absolwentka Krakowskich Szkół Artystycznych. Wieloletnia wolontariusz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Myszkowie, Schroniska dla Zwierząt w Zawierciu i Fundacji Do Serca Przytul Psa. Nie gryzie, ale wymaga. O swoich doświadczeniach z czworonogami opowiadała m.in. w Dzień Dobry TVN. Jej psi modele zawsze opuszczają plan zdjęciowy z pełnymi od smaczków brzuszkami i merdającymi ogonami, a kursanci zmotywowani i usatysfakcjonowani ogromną porcją przekazanej wiedzy. 
Zajęcia odbędą się w profesjonalnym studio najbardziej rozpoznawalnej, niepublicznej szkoły artystycznej w Krakowie - Szkoły Kreatywnej Fotografii SKF, która od 2004 roku nieustannie przekazuje studentom tajniki tego jak fotografować i jak robić to dobrze. Jej motto to "uczyć przez działanie", a bogato wyposażone studio jest kluczem do rozwoju przyszłych absolwentów. Zapisując się na te warsztaty i Ty będziesz mógł z niego skorzystać. 

PLAN WARSZTATÓW:
Dzień 1 - 13:00-20:00* - zajęcia teoretyczne: podstawy fotografii, wprowadzenie do fotografii psów, wywiad z opiekunem i planowanie sesji zdjęciowej, przebieg zdjęć, komunikacja z modelem, motywowanie, odczytywanie wysyłanych sygnałów, błędy, których unikać.
Zajęcia praktyczne: fotografia studyjna z wykorzystaniem światła ciągłego, postprodukcja z wykorzystaniem programów Adobe Lightroom i Adobe Photoshop.
Dzień 2 - 15:00-19:00* - zastosowanie zdobytej wiedzy na zajęciach praktycznych w plenerze. Miejsce spotkania zostanie ogłoszone na początku września.
Dzień 3 - 13:00 - 18:00* - zajęcia praktyczne: fotografia studyjna z wykorzystaniem oświetlenia błyskowego, omówienie prac kursantów z dni poprzednich. Podsumowanie warsztatów.
* Ze względu na współpracę ze zwierzętami, godziny warsztatów mogą nieznacznie ulec zmianie.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
- Tematem warsztatów jest fotografia psów.
- Zajęcia będą się odbywać w dniach 26-28.09.2022 r w siedzibie Krakowskich Szkół Artystycznych przy ul. Dekerta 10 w Krakowie oraz w plenerze na terenie miasta.
- Każdy z uczestników otrzyma certyfikat ukończenia kursu z fotografii psów.
- Koszt 3-dniowych warsztatów: 900 zł
- Psich modeli zapewnia organizator.
-Wymagany własny aparat fotograficzny.
-Minimalny wiek uczestnika to 14 lat.
- Zajęcia prowadzone w języku polskim.

ZAPISY:
kursy@ksa.edu.pl
 W tytule wiadomości należy podać nazwę kursu, a w treści imię, nazwisko oraz numer kontaktowy.
Wiadomość zwrotna będzie zawierać numer konta do uiszczenia należności oraz informację o wpisaniu na listę.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 12 656 17 26.

______________________________________________________________

Fotorelacja z warsztatów:
Back to Top